Skip to content

Pierwsza wycieczka po Ligocie

9 lutego 2016

Katowicach-Ligocie naturalnie. Organizuje: Towarzystwo Przyjaciół Ligoty i Panewnik. Najbliższa sobota, 13 lutego 2016, 10.00, pod dworcem kolejowym spotykamy się aby wyruszyć na wycieczkę po Ligocie.

Trasa będzie prowadzić ul. Franciszkańską, przez kolonię PKP i kolonię urzędniczą (osiedle modernistyczne). Na końcu przejdziemy przez Plac Miast Partnerskich w kierunku ul. Panewnickiej, więc trasa skończy się także w rejonie dworca PKP. To oczywiście tylko część tej przepięknej dzielnicy, lecz mam nadzieję, ze inne części zobaczymy na kolejnych wycieczkach. Oprowadzać będzie autorka niniejszego blogu. Od 10 lat mieszkam na Ligocie, służę swoją najlepszą wiedzą, mile widziane jednak krótkie dopowiedzenia starszych, bardziej doświadczonych mieszkańców naszej dzielnicy. Nikt nie wie wszystkiego, ja także.

Czas przejścia trasy szacuje na około półtorej godziny, natomiast będzie on poniekąd zależał od liczebności grupy i prędkości poruszania się.
Ewentualne przekąski prosimy zabrać we własnym zakresie.

Dzieci niezwykle mile widziane! Jeżeli pogoda dopisze, będzie to przyjemny spacer na świeżym powietrzu, a przy okazji najmłodsi poznać będą mogli nieco historii miejsca, w którym żyją.

Osoby rozważające zabranie psa proszę o konieczne zabranie go na smyczy oraz w kagańcu. To naprawdę ważne! Boję się psów, a nie chcemy ryzykować ucieczki przewodniczki z miejsca zbiórki.

Jeżeli spacery po Ligocie i Panewnikach będą się cieszyć powodzeniem, rozważymy wprowadzenie ich jako wydarzenia cyklicznego w kolejnych miesiącach.

Do zobaczenia!

ligotaKatowice-Ligota, ul. Panewnicka.
Zdjęcie wykonano 27 maja 2015 roku.

Magdalena

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: