Skip to content

Konkurs – dzieci Daisy von Pless

19 Maj 2014

Zbliża się dzień dziecka. Ale konkurs jest przeznaczony raczej dla dorosłych (cóż, każdy z nas ma dziecko w sobie i między innymi lubi dostawać prezenty).

Pytanie konkursowe brzmi:

Ile dzieci miała księżna Daisy von Pless?

Podpowiedź: informacje na ten temat można znaleźć m. in. na niniejszym blogu, w poście: Rodzina Daisy von Pless. Galeria niezwykłych postaci.

Odpowiedzi można przesyłać na adres: odkrywajacslask@gmail.com

do 1 czerwca 2014 roku, do godz 23.59.

Proszę o podpisanie się w mailu imieniem i nazwiskiem oraz miastem, z którego jesteście. To ułatwi ogłoszenie zwycięzcy. Aczkolwiek maile nie zawierające tych danych także będą brane pod uwagę.

Spośród prawidłowych odpowiedzi 2 czerwca wylosuję osobę która otrzyma nagrodę: książkę Marty Dąbrowskiej pt. „Klejnoty księżnej Daisy” (wyd. Pszczyna 2013).

klejnoty_daisy

Jak czytamy o publikacji na stronie Muzeum Zamkowego w Pszczynie:

Wydawnictwo poświęcone wystawie o tym samym tytule przedstawia historię klejnotów księżnej wraz ze zdjęciami oraz portrety Daisy.
Wystawa „Klejnoty Księżnej Daisy” prezentowana w Muzeum Zamkowym w Pszczynie od 4 czerwca do 30 listopada 2013 r. poświęcona jest księżnej pszczyńskiej Daisy von Pless oraz jej bliskim. Centrum ekspozycji czasowej Klejnoty Księżnej Daisy stanowi niezwykła biżuteria, należąca niegdyś do arystokratki, wypożyczona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Bogatą oprawę dla klejnotów budują dzieła sztuki i pamiątki z kolekcji Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz zbiorów prywatnych, w tym niektóre po raz pierwszy prezentowane widzom.

Ze względu na ekologiczne skrzywienie autorki Odkrywając Śląsk, nagroda zostanie wysłana do zwycięzcy tradycyjnie w kopercie z odzysku. Zapraszam!

Magdalena

 

Reklamy

From → Pszczyna, Różne

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: