Skip to content

Nie zgadzamy się na brzydotę. Rusza ReklamAKCJA

23 kwietnia 2014

Reklamy są wszędzie. Na płotach, pustostanach, remontowanych kamienicach, barierkach, w oknach, na stojakach, przyczepach, zabytkach, samochodach, tysiącach ulotek. Od jakiegoś czasu w śląskich miastach można je zauważyć nawet na płotach cmentarzy czy kościołów.

Reklama może być cenną informacją, gorzej jednak, jeżeli jest powieszona nielegalnie, szpeci miasto i ginie w natłoku… a jakże – innych reklam.

Kilka miesięcy temu w gronie kilku osób związanych z rozmaitymi środowiskami, stowarzyszeniami i kołami naukowymi zastanawialiśmy się, co można zrobić, aby problem ten rozwiązać choć trochę. Bo że problem istnieje, nie trzeba było nikogo przekonywać.

Pojawiło się kilka pomysłów.

Jednym z nich było stworzenie identyfikacji wizualnej dla jednej z katowickich ulic. Niestety próby podjęcia współpracy z Urzędem Miasta Katowice jak na razie spaliły na panewce…

Mamy nadzieję, że prezydent miasta, Piotr Uszok przyjmie zaproszenie na dyskusje realizowane w ramach ReklamAKCJI. Będziemy na nich dyskutować o przestrzeni miejskiej i sposobach rozwiązania problemów z ładem przestrzennym.

Pierwsza dyskusja już jutro – 24 kwietnia 2014 r.

Jutro o godzinie 18.00 w Galerii Architektury SARP przy ul. Dyrekcyjnej 9 odbędzie się pierwsza publiczna dyskusja z cyklu Nasza Przestrzeń.

W dyskusji udział wezmą:
dr Anna Adamus-Matuszyńska (UE)
dr Tomasz Nawrocki (UŚ)
arch. Robert Konieczny (KWK Promes)
arch. Stanisław Podkański (Architekt Miasta)

Do wysłuchania dyskusji zaproszone zostały liczne osoby reprezentujące środowiska naukowe, kulturalne, kościelne, radni miasta Katowice.

Więcej informacji w artykule: Rozpoczyna się ReklamAKCJA. Ludzie mają dość brzydkiego miasta oraz w profilu wydarzenia Nasza Przestrzeń: ReklamAKCJA.

Zapraszam.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKatowice-Ligota, ulica Panewnicka. Kwiecień 2014 r.

Magdalena

Reklamy

From → Różne

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: