Skip to content

Mamy wyniki „Akcji dla Księstwa”!

12 lutego 2014

Zwyciężyły dwa pomysły: aranżacja Miasteczka akademickiego Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz doposażenie parku w Miechowicach – dzielnicy Bytomia.

Bardzo cieszy mnie zwycięstwo Bytomia. To jeden z pomysłów, którym kibicowałam najsilniej. Ród Tiele-Wincklerów byłby uszczęśliwiony. Ciepło myślałam także o campusie Politechniki. Wszak jeszcze niedawno sama byłam studentką, korzystałam ze skromnego najczęściej wyposażenia kampusów Katowickich uczelni.

dlaksiestwa-wyniki-1

Znamy też wstępne projekty realizacji Tyskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie Politechniki mają stanąć m.in. altany i stanowiska grillowe, na brak których narzekali nie tylko studenci, ale i mieszkańcy okolicznych osiedli. – Na terenie miasteczka akademickiego spędzamy zdecydowaną większość dnia, stąd pomysł na ożywienie tego miejsca – mówi Daniel Krasnokucki, autor zwycięskiego zgłoszenia. – Zwycięska aranżacja zintegruje studentów i mieszkańców miasta. Park na Miechowicach w Bytomiu, to z kolei przykład kolejnego, istotnego miejsca na mapie Śląska, ale zapomnianego. Park, zaprojektowany w stylu angielskim, niegdyś stanowił krajobrazową perełkę okolicy, jednak od kilku lat niszczeje – teraz Tyskie o niego zadba. W planach jest doposażenie parku w ławki oraz pielęgnacja tamtejszej zieleni. Prace planistyczne już się rozpoczęły – powstają szczegółowe projekty i plany oraz konsultacje z autorami zgłoszonych projektów. Marka Tyskie na realizacje obu projektów przeznaczy łącznie 200 tysięcy złotych.

Wstępny projekt - GliwiceWstępny projekt aranżacji miasteczka akademickiego w Gliwicach. Materiały prasowe.

Teraz pozostaje trzymać kciuki za jak najlepszą realizację zwycięskich idei przez markę Tyskie. Oraz za to, aby przyniosły one realne korzyści mieszkańcom Bytomia i użytkownikom miasteczka akademickiego w Gliwicach. Przypomnijmy – zgodnie z harmonogramem „Akcji dla Księstwa” realizacja zwycięskich projektów  rozpocznie się 1 marca 2014 roku. Trudno określić dokładną datę zakończenia prac, ale możemy przypuszczać że zakończą się one przed latem. Zatem już niedługo zobaczymy kolejne pozytywne zmiany na Śląsku, kolejną cegiełkę do dobrostanu jego mieszkańców.

Magdalena

Reklamy

From → Różne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: