Skip to content

Akcja „Dla Księstwa”. Zacznij zmianę od swojej okolicy

24 października 2013

Jeżeli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie. Jeżeli chcesz zmienić Śląsk, zacznij od swojego podwórka. Właśnie nadarzyła się ku temu wyjątkowa okazja – Tyskie Browary Książęce prowadzą akcję „Dla Księstwa”. W ramach akcji zostanie zrealizowanych kilka pomysłów na pozytywne zmiany w przestrzeni publicznej śląskich miast.

Stojaki na rowery przy nowo wybudowanej ścieżce? Ławki na pobliskim skwerze, artystyczny mural na ścianie kamienicy? A może parkowa siłownia? Już niedługo śląskie ulice, skwery i podwórka mogą zmienić się nie do poznania.

Do 1 grudnia można przesyłać swoje pomysły na zmiany w swojej najbliższej okolicy. Spośród wszystkich pomysłów zostanie wybranych około 30, na które następnie głosować będą mieszkańcy Śląska. Najlepsze z propozycji zostaną sfinansowane przez markę Tyskie.

Wszyscy posiadacze Tyskich Paszportów, mogą zgłaszać swoje propozycje za pośrednictwem strony www.ksiestwopiwne.pl. Ważne, żeby pomysły dotyczyły najbliższego otoczenia i przynosiły korzyść sąsiedzkiej społeczności. Może to być odnowienie elewacji budynku, wyposażenie placu zabaw, pielęgnacja pobliskiego skweru czy też aktywizacja lokalnej społeczności np. przez warsztaty. Pole dla kreatywności jest nieograniczone.

Mam przyjemność zasiadać w Radzie akcji „Dla Księstwa”. Liczę na Waszą pomysłowość!

ksietwo_kafelObrazek pochodzi ze strony tyskie.pl.

Magdalena

Reklamy

From → Różne

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: