Skip to content

Silesia Speech Masters – anglojęzyczny klub Toastmasters w Katowicach

24 lutego 2013

Toastmasters International jest organizacją non-profit skupiającą ponad 280 000 członków w 13 500 klubach w 116 krajach na całym świecie. Misją Toastmasters jest stworzenie wzajemnie wspierającego się i pozytywnego środowiska nauki, w której każdy członek ma możliwość doskonalenia komunikacji i umiejętności przywódczych, co z kolei sprzyja pewności siebie i osobistemu rozwojowi.

28 lutego 2013 roku o godzinie 18:00 na SWPS w Katowicach (ul. Kossutha) odbędzie się bezpłatne spotkanie demonstracyjne Silesia Speech Masters – pierwszego anglojęzycznego klubu mówców na Górnym Śląsku. Temat spotkania to „The power of habits and how Toastmasters shape them” („Siła nawyków i jak Toastmasters je kształtuje”). Całe spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Toastmasters International jest największą na świecie organizacją edukacyjną typu non-profit. Swoim zasięgiem obejmuje 116 krajów na całym świecie. Poprzez sieć 13,5 tysiąca klubów, Toastmasters umożliwia każdemu naukę mówienia, słuchania i myślenia – umiejętności kluczowych dla rozwoju osobistego oraz wykorzystania w pełni swojego potencjału.

Toastmasters oferuje swoim członkom dwa kompleksowe programy rozwojowe – mówcy i lidera. Podstawowa ścieżka mówcy to 10 projektów skupionych na rozwoju kluczowych dla efektywnego przemawiania kompetencji. Ścieżka zaawansowana to 15 różnych programów, których celem jest zapoznanie z określonym typem przemówień. Są wśród nich między innymi programy z zakresu PR, prezentacji sprzedażowych, prezentacji technicznych, interpretacji literackich oraz przemówień humorystycznych.

Ścieżka liderska to rozwój kluczowych kompetencji, takich jak efektywne słuchanie, ocena, udzielanie informacji zwrotnych, prowadzenie spotkań, organizacja wydarzeń, mentoring oraz zarządzanie zespołem. Rozwój tych kompetencji następuje poprzez pełnienie różnorodnych ról podczas spotkań klubu i wydarzeń specjalnych, uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych konferencjach Toastmasters, zasiadanie we władzach klubu oraz obejmowanie stanowisk w krajowych i międzynarodowych strukturach organizacji.

Osoby uczestniczące w spotkaniu demonstracyjnym będą mogły poznać formułę, według której pracują kluby Toastmasters na całym świecie.  Podczas spotkania nie zabraknie wspaniałych mówców oraz wielu ciekawych i inspirujących informacji na temat siły nawyków oraz przemawiania publicznego. Każdy, kto zechce, będzie mógł także wziąć udział w sesji przemówień improwizowanych oraz uzyskać profesjonalną informację zwrotną na temat swojego wystąpienia.

Autorką artykułu jest Joanna Waśków.

Zapraszam na stronę katowickiego polskojęzycznego klubu Toastmasters: http://www.silesiatoastmasters.pl/

Magdalena

Reklamy

From → Katowice

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: