Przeskocz do treści

Fotografia Dzikiej Przyrody 2010

17 stycznia 2011

Szesnastego stycznia 2011 roku – bardo krótka wyprawa do Bielska-Białej na spotkanie po latach. Wyprawa zaowocowała pierwszą od kilku lat wizytą w bielskiej galerii BWA. W galerii gości właśnie wystawa Fotografia Dzikiej Przyrody 2010. Przyroda to jeden z moich ulubionych tematów, i nie zawsze należy o niej pisać. Najczęściej należy ją po prostu podziwiać. Dziś zatem krótkie i drobne impresje z wystawy, bez przemyśleń, bez dumania w świątyni dumania. Można by zacytować przypisek Mickiewicza do wiersza „Śniła się zima”: „Miałem sen w Dreźnie, który ciemny i dla mnie niezrozumiany. Wstałem i zapisałem go wierszem”. Przeszedłszy szybko przez galerią, kilka zdjęć prezentuję czytelnikom.

Wystawę tworzą zwycięskie prace dorocznego konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2010, organizowanego od 1964 r. przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie.

Wystawa w październiku 2011 roku zagości w Bytomiu, w Muzeum Górnośląskim.

„Czas atencji”, Bence Mate, Węgry

Otóż szereg obrazów w BWA. Wspomnienie czasów licealnych, gdy wystawy były codziennością. No, przynajmniej „tygodnikiem”…

Żółte ptaszyny na bladoniebieskim tle. Hmm… kolory Śląska?

Zbliżenie na te same; bez namysły, zwykła impresja.

Zimowo i groźnie.

„Słodka intymność”, Christian Ziegler, Niemcy. Koliber to ptak szczególnie mi bliski. Niestety zdjęcie zdjęcia nie prezentuje się zbyt okazale. Na swoją obronę można przedstawić jedynie argument, ze w impresjach nie akademizm jest najważniejszy.

„Maleńkie pójdźki na szczycie”, Ilia Shalamaev, Izrael.

Dotychczasowa ptasia monotematyczność ujęć była całkowitym przypadkiem. „Ocalała na pustyni”, Morkel Erasmus, RPA.

Miniony weekend był ponadto impresjonistycznie uroczy. Powietrze pachniało wiosną, przez chwilę można było odnieść wrażenie, że przyroda obudzi się zaraz i w złudzeniu zacząć wyglądać pąków na gałęziach. Poniedziałkowy poranek powrócił chłodem. Someone else doesn’t like mondays? 😉

Magdalena

Reklamy

From → Różne

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: